Anasayfa'ya geri dön! » Sağlık » Cilt Sağlığımız için Polen Kürü Nasıl Yapılır?
4 YAZI PUANI
PUANLA

Cilt Sağlığımız için Polen Kürü Nasıl Yapılır?

Polen güzellik kremi olarak da kullanılır. Bunun için, bir kahve kaşığı polen öğütülür ve taze yumurta sarısıyla karıştırılır. Bu karışım hafif masajla yüze ve boyuna sürülür. Yarım saat beklenir. Zamanı dolunca bol su ile yıkanır. Sonuçta cilt parlaklık ve tazelik kazanır.

Beklenen iyileşmenin gerçekleşmesi için ne kadar polen gereklidir? Caillas‘ın bildirdiğine göre kesin sonuçlu bir tedavi için günde 32 gram polen yeterlidir. Sağlıklı yaşamın devamı için de 15 gram polen alınmalıdır. Polen kullananların söylediklerine göre, yukarıdaki verilen miktarların yarısı kadar bir doz bile yeterlidir. Bir kahve kaşığı polen 4gr. gelir. Genel durumumuzu sağlıklı tutmak için iki kahve kaşığı polen alınmalıdır. Yılda bir kez polen kürüne başvurulmalıdır. Bunun için en uygun mevsim ilk ve sonbahardır.

1. hafta 15 gr. polen sabahları aç karnına alınmalıdır, 2. ve 3. hafta günde 30 gr. , sabah kahvaltısından 15 dakika önce yarısı ve akşam yemeğinden 15 dakika önce diğer yarısı alınmalı, 4. hafta ise uygulama 1. haftada olduğu gibi tekrarlanmalıdır. Bu küre ilave olarak her sabah kahvaltısında bir dilim ekmeğe polenli bal sürülmeli ve bu yolla her gün 8 gr. polen alınmalıdır.

Tüm yasal hakları saklıdır, izinsiz kopyalanması ve yayınlanması yasaktır!

Yazan: Admin Kategori(ler): Sağlık · Tarih: 781 GÜN 21 SAAT 32 DAKİKA önce yazılmıştır.

Toplam Makale Sayısı: 186 Yorum Etkisi: 4 ( 100% ) | Makale Puanı: 59

 

Yazıya yorumunu ekleyebilirsin! (0)

Yorumu Gönder

© Company Name 2011. All rights reserved.