Anasayfa'ya geri dön! » Başarının Sırrı » Temel Gücü Tanımlamak
0 YAZI PUANI
PUANLA

Temel Gücü Tanımlamak

Size bir soru sorayım.

Niçin çalıştığınızı biliyor musunuz?

Birçok öğrenci bunun cevabını bilmez.

Onlar basitçe, bir sonraki sınıfa geçmek için çalışırlar.

Eğitimsiz görünmemek için çalışırlar.

Okulu bitirip diğerleri gibi bir koleje kapak atabilecek bir derece almak için çalışırlar.

Fakat bir hedef veya temel güç değildir. Düşük başarının ana nedeni, yaşamda temel bir güce sahip olmamakta yatmaktadır. Öğrencilerin birçoğu uygun bir yaşa vardıklarında, hedeflerinin onlardan önce ortaya çıktıklarını düşünürler. Daha sonra bunu değerlendireceklerdir. Ne yazık ki, bu hiçbir zaman böyle olmaz. Bir kez çalışmaya başladığınızda, her şeyden önce bir hedefiniz olmalı. Eğer ulaşacak hiçbir yeriniz, yani hedefiniz yoksa oraya , yani hiçbir yere ulaşamazsınız.

Hayatınızda temel bir güç yoksa başarılı olamazsınız. Hayatında belli hedefleri olan kişiler hayatında hiçbir amacı olmayan kişilere oranla daha başarılılardır.

images

Temel bir güç, aklımız için gerekli olan kumaştır ve bu bir başarı mekanizması oluşturmamızı sağlar. Bu başarı mekanizması hedeflere uyumlu kişileri ve olayları çeker. İyi bir üniversite de bir mühendislik bölümünü okumaya karar verdiğinizi düşünün. Bu aklınızdaki ateşleyici arzudur. Bu sizin temel gücünüzdür. Sadece iyi notlar için çalışmakla kalmazsınız, aynı zamanda bunun ile ilgili her türlü bilgiyi adım adım toparlarsınız. Bu dersi veren üniversiteliler, bunların ücretleri, başvuru kolları, verilen burslar gibi birçok konuda bilgi sahibi olmaya çalışırsınız. Bir adım daha ileri gitmek için, bu dersleri tamamlarken ve tamamladıktan sonra iş koşulları hakkında bilgi toplarsınız. Eğer temel güç olmasaydı bütün bu bilgileri toplamak için hiç çaba harcamazdınız. Kaç sınıf arkadaşınız bu bilgilerden haberdar.

Bu yüzden başarılı olmak için bir temel güç olarak bir hedefiniz olmalı. Her gün bu hedefinizi kendinize hatırlatmalısınız. Eğer kararlıysanız işte o zaman hayatınızdaki hedefinize ulaşmaya çalışırken hiçbir şey sizi durduramaz.

Yazan: Admin Kategori(ler): Başarının Sırrı · Tarih: 1054 GÜN 16 SAAT 29 DAKİKA önce yazılmıştır.

Toplam Makale Sayısı: 531 Yorum Etkisi: 0 ( 100% ) | Makale Puanı: 13

 

Benzer makale yazıları!

Yazıya yorumunu ekleyebilirsin! (0)

Yorumu Gönder

© Company Name 2015. All rights reserved.