Anasayfa'ya geri dön! » Başarının Sırrı » Para ve Güç
0 YAZI PUANI
PUANLA

Para ve Güç

Ne yazik ki, her geçen gün dünyamizda daha çok tehlike var olmakta. İnsanlar güçlü olabilmek için, etrafindaki insanlara söz geçirebilmek için, insanlara emirlerinin altima alabilmek için herşeyi yapmaya hazırlar. Dünyada ki üç göz boyayıcı şey için canlarını vermeye hazırlar para, aşk, güç. Bugün para ve güçten bahsedicem.

Güç insanoğlunun var oluşundan beri kullanılmakta ve elde edilmeye calışılmaktadır. Bugün insan ilkeller bunu kas gücüyle, akıllılar ise parayla yapmaktadır. Peki insan gücü neden ister? Bu sorunun cevabı insanın yaratılısından gelmektedir. İnsanın doğuşundan beri birey başka insanları ezip onlardan üstün olduğunu insan topluluğuna kanıtlamak ister. Bu gücü orantılı kullananlar ve nefeslerine yenilmeyenler iyi insan, sevilen insan, uyumlu insan olurlar. Bu güce düşkünlük günümüzde para olarak yaratılan araç ile sağlanmaktadır. Günümüzde bu güç duygusu artmış ve insan kendi türüne zarar vermeye başlamıştır.

Para kazanmak tüm insanların hayalidir. Tüm insanlar para kazanıp, güzel arabalar ister, güzel şeylere binmek ister, hayallerini gerçekleştirmek ister fakat insanları ezerek, öldürerek, acı çektirerek paranın gücüne sahip olmak değer mi? Anlayamağım şey, insanlar bu yollarla para kazandıktan sonra nasıl vicdanlarının kontrolüne girmeyip, mutlu oluyorlar. Nasıl gece uyuyabiliyorlar? Amacim para kazanmayın yoksul olun demek değil. Tam tersi çok para kazanıp gece gündüz çalışıp, yardıma muhtaç insanları korumak, yardım etmek ve insanlara ışık olmalıyız. Para doğru düşüncelerle kullanıldığında mutluluğu yaratmada iyi araçtır. Ama günümüzde bazı insalarımız parayı hava atmaya, insanları ezmeye, gençlerimizi zehirlemeye kullanmaktadır. Para bugün ki dünyamızda büyük bir güçtür. Tabiki de her güç büyük sorumluluk ister. Her gün binlerce insan görüyorum. Para sevdası içinde ailesini, dostluklarını kaybedip insanlıktan çıkan insanlar görüyoruz. Her zaman sorulan şu soru, paranın satın alamadığı nedir? Bence gerçek muhabbeti alamaz. Gerçekten samimi bir arkadaş sohbetini ve sıcaklığını alamaz. Zaman hızlı geçiyor. Gece gündüz çalışıp şerefimizle, namusumuzla ve insanların yararı amacı güderek bu paraları kazanalım. Umarım hepimiz paranın gücüne süreklenmeyip kötü işlerden uzak dururuz.

Yazan: Admin Kategori(ler): Başarının Sırrı · Tarih: 1053 GÜN 12 SAAT 49 DAKİKA önce yazılmıştır.

Toplam Makale Sayısı: 531 Yorum Etkisi: 0 ( 100% ) | Makale Puanı: 13

 

Benzer makale yazıları!

Yazıya yorumunu ekleyebilirsin! (3)

Yorumu Gönder

© Company Name 2015. All rights reserved.