Anasayfa'ya geri dön! » Dil Bilimi » Neden İngilizce öğrenmek zor derler?
0 YAZI PUANI
PUANLA

Neden İngilizce öğrenmek zor derler?

İnsanlar, hayatları boyunca her şeyin en kolayına kaçmıştır. Kimisi tembelim der, kimisi bana göre değil der, kimisi de gözünde çok büyütür. İngilizce dahil bir dil öğrenmek istediğiniz de ilk olarak kendinize olan özgüveniniz, sizi ya 1 adım önde başlatır ya da 1 adım geri de. Özellikle Çince, İspanyolca, Latince, Farsça, Arapça gibi bir çok öğrenmesi zor olan ve uzun süreler harcamanız gereken dillerin yanında İngilizce öğrenmek benzetmek gerekirse: devede kulak sayılır.

Bir dil öğrenirken kendi diliniz mantığıyla ilerleyemezsiniz. Türkçe de bazen bir kelimeyi telaffuz etmenize göre 3 4 anlama kaydırabilirsiniz. Ama bu olay her dil için geçerli değildir. Eğer ki kendiniz için yani iş veya okul için İngilizce öğrenmiyorsanız temel bir altyapı yeterli olur. Bu temel altyapıyı edinmek ise, ne kadar şanslı olduğunuzu bilmeseniz de kolaydır. 8 yıllık bir ingilizce altyapısına sahip olan biriyim ve 6 yıl da amatör bir şekilde Almanca diliyle uğraştım. Bir ara Fransızca öğrenmeyi denedim ve anladım ki ben İngilizce dilinin değerini bilmiyormuşum.

Yeni doğmuş bir bebek konuşmayı ailesinden dinleye dinleye öğrenmektedir. Ama belirli bir yaşa geldikten sonra bir dil öğrenmek istiyorsanız, en başından doğru bir şekilde başlamalısınızdır. Çünkü bir kere neye alışırsanız o alışkanlığınızdan vazgeçemeyebilirsiniz.

Bir dil konuşma ve yazma olarak ikiye ayrılır. Konuşması iyi olan biri her yazım hatası dışında güzel makaleler ortaya çıkabilir fakat yazısı iyi olan birinin yani eksiksiz gramere sahip biri profesyonel şekilde resmi yazılar yazabilse de, genel de ‘yazabiliyorum ama konuşamıyorum’ bahanesiyle yetinir. İngilizce de bu tam bir bahanedir.

Yazan: Admin Kategori(ler): Dil Bilimi · Tarih: 1095 GÜN 16 SAAT 7 DAKİKA önce yazılmıştır.

Toplam Makale Sayısı: 531 Yorum Etkisi: 0 ( 100% ) | Makale Puanı: 13

 

Yazıya yorumunu ekleyebilirsin! (111)

Yorumu Gönder

© Company Name 2015. All rights reserved.