Anasayfa'ya geri dön! » Dil Bilimi » Latince Öğrenimi
0 YAZI PUANI
PUANLA

Latince Öğrenimi

Zamanla yok olan bir çok dil vardır. Bazılarının isimlerini bile hiç duymamış olabilirsiniz. Bazılarına da şaşırırsınız, nasıl yok olduğunu merak edersiniz. Günümüz de Latince dili anadil olarak hiç bir ülke tarafından kullanılmamaktadır. Bu sebeple yok olan diller arasında bulunmaktadır. Latince dili ile karşılaşabiliceğiniz yerler bilimsel metinler ve Hristiyan dinine özgü olan Katolik ayinleridir.

Yok olan diller arasında bulunsada, ismen birçok insan tarafından bilinmesinin, temel nedeni geçmişte yazılan çoğu bilimsel metinlerin tamamıyla Latince dilini içermesidir. Bir diğer önemli nedeni ise İtalyanca, Fransızca, İspanyolca gibi bir takım dillere olan etkisidir. Sırayla bu dilleri öğrenmektense Latince’yi öğrenerek rahatlıkla, vericeğiniz az bir emekle Fransızca veya İspanyolca gibi etkilenen dilleri öğrenebilirsiniz.

Latince unutulmuş bir dil olsa bile, Latince öğrenimi görmek isteyen insanlara rastlanır. Rahatlıkla bulabiliceğiniz bu dili öğreten dil kursları mevcuttur. Eğer ki bilimle ilgileniyorsanız Latince’yi tavsiye ederim.

Ben evde öğrenirim kendim çalışırım diyerek kendinizi kandırmamalısınız. Çünkü unutulan bir dilin, ne İngilizce kadar çok kaynağı vardır ne de yardım alabiliceğiniz insan sayısı çoktur. O yüzden kurslara başvurmanız ve düzenli tekrarlar yapmanız gerekmektedir.

Yazan: Admin Kategori(ler): Dil Bilimi · Tarih: 1095 GÜN 14 SAAT 13 DAKİKA önce yazılmıştır.

Toplam Makale Sayısı: 531 Yorum Etkisi: 0 ( 100% ) | Makale Puanı: 13

 

Yazıya yorumunu ekleyebilirsin! (88)

Yorumu Gönder

© Company Name 2015. All rights reserved.