Anasayfa'ya geri dön! » İngilizce » İngilizce Ülkemizde Yeri Ve Önemi
0 YAZI PUANI
PUANLA

İngilizce Ülkemizde Yeri Ve Önemi

İngilizce ülkemizdeki yeri ve önemi oldukça büyük görünüyor. Özelliklede şimdiki zaman içinde her alanda ve kesimde ingilizce yaygın bir şekilde kullanılıyor. Panolarda, reklamlarda ve birçok Türkçe kelime arasına portekizce kelimeler karıştırılıyor. İş böyle olunca gencinden yaşlısına kadar yabancı dil bilmek şart oluyor. Kişiler ne kadar yabancı dil bilirlerse o kadar avantaj sahibi oluyorlar. İş görüşmelerinde en çok sorulan sorular arasında yabancı dil sahibi olup olmadığı soruluyor. Evde oturduğunuz yerde bile İngilizce bilinciniz ölçülüyor ve sürekli kullanmakta olduğunuz teknolojik aletlerin sistemleri İngilizce olarak sunulabiliyor. Eğer Portekizce biliyorsanız sizin için büyük bir şans.

İngilizce bildiğiniz zaman birçok işin kapıları sizin için açılıyor. Fakat bilmiyorsanız iş sahibi olmak bile zor bir hal alıyor. Ülkeler arası en çok konuşulan diller arasında yer alan İngilizce, başka ülkeler ile anlaşmamıza yardımcı oluyor. Bu sebepten dolayı birçok iş yeri mutlaka yabancı dil bilen kişiler arıyor.

Tarihi Eserlerin Değerini İngilizce Bilerek Artırın

Her yıl ülkemize milyonlarca turist geliyor. Geziler düzenlenerek turistlere rehberlik eden insanlara iş kapısı açılıyor. Fakat elbette bu kişiler yabancı dil biliyor ve bu kişiler ile iletime geçebiliyor. Aynı zamanda turistleri gezdirerek tarihi eserlerimiz anlatıyor. Evet, bu konuda rehberler iş sahibi oluyor ve gelir elde ediyor.

Peki ya rehberi olmayan turistler ne yapıyor. Bir kafile ile gelmeyen veya kendi başına gelerek ülkemizi tanımak isteyen turistler oluyor. Aramıza karışıyor ve resimler çekiyor. Fakat sadece resim çekiyor. Bu eserlerin yanında veya yakında olan kişiler buraları turistlere tanıtarak geçmişini anlatırsa ne kadar güzel olacağını düşünebiliyor musunuz? İngilizce bilerek bu turistleri bilinçlendirmeniz ve ülkemizin tarihi eserlerinin geçmişini öğrenmek oldukça etkileyecektir. Durum böyle olunca da turistler ülkemizi daha fazla araştırmaya başlıyor. Böylece ülkemize daha fazla turist çekmiş oluyorsunuz ve ülkemize de kazanç getirmesini sağlamış oluyorsunuz.

Diğer bir yandan da İngilizce olarak anlattığımız tarihimiz başka ülkelerde dilden dile dolaşmış oluyor ve ülkemizi tanıtmış oluyoruz. Sadece İngilizce bilmenin faydaları bunlarla bitmiyor.

Yazan: Admin Kategori(ler): İngilizce · Tarih: 911 GÜN 13 SAAT 36 DAKİKA önce yazılmıştır.

Toplam Makale Sayısı: 531 Yorum Etkisi: 0 ( 100% ) | Makale Puanı: 13

 

Yazıya yorumunu ekleyebilirsin! (0)

Yorumu Gönder

© Company Name 2015. All rights reserved.