Anasayfa'ya geri dön! » İngilizce » İngilizce Dilinin Önemi
0 YAZI PUANI
PUANLA

İngilizce Dilinin Önemi

İNGİLİZCENİN GÜNDELİK YAŞAMSALLIK İÇERİSİNDE BARINDIRDIĞI ÖNEM

Geride bırakmakta olduğumuz her yeni gün dünyanın global yapısı içerisinde değişim meydana getirmektedir. Baş göstermekte olan bu değişimsel yapı barındıran atılımlar enternasyonel açıdan yeni ihtiyaç ve gereksinimler doğurmaktadır. Lokalizasyonel atılımların, günümüz şartlarına olan yetersizliğini de göz önünde bulunduracak olursak İngilizce nin hayatın hemen hemen her alanında sahip olduğu önemi daha rahat görebiliriz. Global olarak iletişim dili olarak addedilen İngilizce; pek çok insanın her çeşit ortamda, özgürce eğlenebilip, gezebilmesi ve kendisini verimli bir şekilde ifade edebilmesine olanak sağlar. Bu durum ise kişilerde güven duygusunu kamçılar.

Her dil, kendi ülke sınırları içerisinde önem arz eden bir konuma sahiptir. Fakat ingilizce bu anlamda pek çok dilden ayrılır. Enternasyonellik barındırmakta olan niteliği ile evrensel yapıda oldukça etkin bir şekilde aktivite göstermektedir. 7-8 sene kadar öncesinde İngilizce ‘nin insanların yeterince benimsememiş olduğu bu nitelikten dolayı, çoğunlukla yalnızca iş yaşamında gerekli olduğu sanılıyordu. Fakat bu süreç içerisinde ard arda gerçekleştirilen teknoloji tabanlı atılımlar doğrultusunda; bu gün hayatımızın hiçbir alanında İngilizce içerikli bir algısallık ile karşılaşmamamız kesinlikle mümkün değildir. Örneklendirme gereksinimi oluşum gösterecek olursa; bu gün birçok hedef kitle içerisinden kullanıcıya sahip olan sayıları epeyce fazla sosyal paylaşım platformu geliştirilmiştir. Bazılarında her ne kadar dil seçenekleri aktive edilmiş olsa da sistemin işleyişsel teması ana lisanını muhafaza etmektedir. Dolayısıyla bugünün şartları içerisinde pek çok farklı ülke mensubunun da İngilizce bilgisine sahip olabilmesi gerekliliği ortaya çıkmaktadır. Ayrıca ilaç prospektüslerinden, elektronik cihazların kullanım kılavuzlarına kadar yine birçok alanda İngilizce yine karşımızda belirmektedir.

Yukarıda bahsi geçmekte olan gereksinimlere ek olarak; ana dilin üzerinde farklı bir lisana, özellikle de global yapıda ki İngiliz diline hâkim olmak; pek çok vizyonik algıyı da beraberinde getirir. Öğrenim süreci içerisinde sadece İngilizce dil yapısına değil pek çok kültürel olgusu hakkında da bilgi sahibi olunur. Yaşamsal şartları ve tarzları inceleyebilir ve farklı sosyal yapılı öğeler keşfedilebilir. İleriye dönük hedef belirleme süreçleri ve geleceksel planlamalar ise; bu doğrultuda gerçekleştirip, gelişimsel açıdan standartların üzerinde bir şekilde elde edilen konum; İngilizcenin insanlara yüklemiş olduğu vizyona verilebilecek en verimli örnektir.

Yazan: Admin Kategori(ler): İngilizce · Tarih: 910 GÜN 15 SAAT 38 DAKİKA önce yazılmıştır.

Toplam Makale Sayısı: 531 Yorum Etkisi: 0 ( 100% ) | Makale Puanı: 13

 

Yazıya yorumunu ekleyebilirsin! (0)

Yorumu Gönder

© Company Name 2015. All rights reserved.