Anasayfa'ya geri dön! » İngilizce » Uluslararası Okullar Da İngilizce
0 YAZI PUANI
PUANLA

Uluslararası Okullar Da İngilizce

Her ülke içinde ki okulların başlıca 2. yabancı dili İngilizce olmaktadır. Bu durumun nedeni Amerika ülkesinin dünya ekonomisindeki payının çok yüksek bir orana sahip olmasıdır. Yani ihracat ve ithalat daha doğrusu dünya ticaretinin büyük bir kısmını Amerika Birleşik Devletleri oluşturmaktadır. Amerika her ne kadar göçmenlerle dolu bir ülke bile olsa anadili İngilizce olmaktadır. İnsanların karıştırdığı bir diğer konu ise Amerika Birleşik Devletlerinde konuşulan İngilizce lisanı ile ingilterede konuşulan ingilizce aynı değildir. Ama bu durum her ülkenin bir akademik bide sokak konuşması gibi değildir. Telaffuz etmeler, farklı kalıplarda kelimeler kullanmalar, eğitim sistemleri. Bu değişikliği sağlayabilen bir diğer neden ise ingilizce dilinde 1 kelimenin aynı anlamı sağlayacak 4 5 tane farklı kelimelik bir kelime dağarcığı vardır. İngiltere de olaylara gösterilen reaksyon kalıpları ile amerika birleşik devletlerininki farklıdır. Örnek vermek gerekirse: İnsanlar amerikada çok şaşırdığında oh my god kalıbını kullanırlar bu ingiltere de ise oh queen elizabeth! kalıbıdır.

Uluslararası Okullar da İngilizce

Türkiyede ki eğitim sistemi birçok farklılık göstermektedir. Devlet okullarında gösterilen ingilizce eğitimi yetersizdir. Bu bir bakıma 5 yıl boşuna derslere girip çıkmak gibidir. Çünkü devlet okullarından çıkan öğrencilerin büyük bir kısmı türkçe bölümler seçerek üniversite için adeta ingilizceyi hiç kullanmamaya başlamaktadır. Burdaki hata ise de bu öğrenciler bir kaç yıl sonra bir işe başvuru yapacağında veya bir işte pozisyon yükselmek için İngilizce dilini ana dili kadar bilmeleri gerekecektir. Artık nitelikli çalışan olarak isimlendirilen bir grup oluşmuştur. Bu gruptaki en az 4 dil bilip geleceği görebilecek seviyede dünyayı takip eden yeni mezun bireylerdir.

İngilizce

İyi üniversitelerin çoğunda (harvard, bocconi, cambridge) öğrenciler daha üniversitelerden çıkmadan nerde çalışacaklarını bilirler. Çünkü iyi firmalar öğrenciler daha mezun olmadan onların önüne sözleşmeyi koymaktadırlar. Bu sistem sayesinden şimdi düşük maliyetle kendi firmasının ismi altına bağlayabilmektedir, eğerki bu öğrenciler mezun olursa maliyetler çok daha fazla rakamlara çıkacaktır. İngilice dilini aksatmayın, öğrenin!

Yazan: Admin Kategori(ler): İngilizce · Tarih: 802 GÜN 2 SAAT 55 DAKİKA önce yazılmıştır.

Toplam Makale Sayısı: 531 Yorum Etkisi: 0 ( 100% ) | Makale Puanı: 13

 

Yazıya yorumunu ekleyebilirsin! (0)

Yorumu Gönder

© Company Name 2015. All rights reserved.