Anasayfa'ya geri dön! » Başarının Sırrı » Hedef Koyma
0 YAZI PUANI
PUANLA

Hedef Koyma

Hedef Koyma - Hedeflerinize Ulaşmada İzleyeceğiniz YolRajiw 11. sınıfta ticaret bölümünü seçti. Birçok kariyer seçeneğini aklından geçirdi; fakat yinede kararsızdı. Dersleri çok sıkıcı buluyordu. Bir gün arkadaşı ile futbol oynuyordu. Küçük bir çocuk onları uzaktan zevkle izliyordu. Futbola ara verdiklerinde, çocuk yanına gelip Rajiw‘e şöyle dedi: “Neden büyük bir topun peşinden öylece koşuyorsun.

Rajiw gülümseyerek cevap verdi “Çünkü futbol böyle oynanır.”  ”Fakat neden oy nuyorsunuz ki?” diye sordu çocuk.

Çünkü oynamayı seviyoruz.” diye cevapladı Rajiw.

Ve oynadıktan sonra ne elde edeceksiniz.

Oyunu kazanacağız. Bu bizim amacımız.

Hedef Koyma - Hedeflerinize Ulaşmada İzleyeceğiniz YolEğer maçı kazanmak onların hedefiyse, peki onların yaşamındaki hedefi neydi? Daha sonra bir hedef koymanın önemine vardı ve varılacak bir yer olmadan bir yolculuğun bitmeyeceğini gördü. Uzun uzun düşündükten sonra muhasebe bölümünde eğitim almaya karar verdi. Şimdi bir hedefi olduğuna göre dersler daha ilginç gelecekti.

Hedeflere ihtiyacımız vardır; çünkü bunlar bizim nereye gittiğimizi gösterir. Nereye gideceğimizi bilmezsek hiç bir zaman oraya bilmezsek hiçbir zaman oraya varamayız. Bir hedef bulduğumuz an beynimiz bir başarı mekanizması serbest bırakır. İşte bu yüzden hedeflerimizle uyumlu kişileri ve olayları buluruz. Bir hedef parçalara ayrıldığında , en iyi şekilde ulaşılabilir hale gelir. İlk olarak ana hedefinizi oluşturun ve sonra sizi ana hedeflerinize götürecek küçük hedefler belirleyin çünkü her küçük hedef sizi büyük kapılara yol açacaktır.

Odanızı temizlerken altı aylık bir kural oyun. Kullanmadığınız  ama atmayada kıyamadığınız bütün şeyleri bir çantaya koyun. Bu çantayı dolabın üzerine yerleştirin ve altı ay boyunca orada tutun. Eğer altı ay boyunca bunlara ihtiyacınız olmazsa demektir ki gerçekten bunlara ihtiyacınız yoktur.

Yazan: Admin Kategori(ler): Başarının Sırrı · Tarih: 1051 GÜN 12 SAAT 44 DAKİKA önce yazılmıştır.

Toplam Makale Sayısı: 531 Yorum Etkisi: 0 ( 100% ) | Makale Puanı: 13

 

Yazıya yorumunu ekleyebilirsin! (1)

Yorumu Gönder

© Company Name 2015. All rights reserved.