Anasayfa'ya geri dön! » Başarının Sırrı » Gizli Potansiyeli Keşfetmek
0 YAZI PUANI
PUANLA

Gizli Potansiyeli Keşfetmek

potansiyelini-kesfet-uzman-ceviriciRuchika ortalama bir öğrenciydi. Hayatında değerli bir şey yapmak istiyordu; fakat tutkusundan kesin olarak emin değildi. Resim yapmayı seviyordu ve nesneleri resme dökmekte hünerliydi. Fakat onları renklendirmek onun için can sıkıcı bir görevdi. Bu yüzden çizim sınıfları onun çin eğlenceli olurken, boyama sınıfları rahatsız ediciydi. Bir gün amcası geldi. Yeni evinin tasarımı üzerinde Ruchika’nın babası ile konuşuyordu. Bunu kağıdana çizmeye çalışıyordu, fakat çok net değildi. Ruchika onu dinliyordu. Ona yardım etmeyi teklif etti. Kısa bir zaman içinde , amcasının hayalindeki evinin taslağını çizmeye başarmıştı. Bu sadece amcasını etkilemekle kalmamış aynı zamanda ona başarıya giden yolu göstermişti. Gizli potansiyelini keşfetmişti. 11. sınıfta fizik bölümünde çizim mühendisliğini seçmişti.

Gizli Potansiyeli Keşfetmek - Motivasyon - Başarıyı HedeflemekUzun yolculuklar tek bir adımla başlar. Bu ilk adım, oldukça önemlidir. Bu size başarıya giden yolu gösterir. Einstein, Bill Gates, Stephen Hawking ve bunlar gibi dahilere baktığınızda , kendi kendinize bunların seçilmiş kişiler olduğunu söyleyeceksiniz. Bunlar marifetli kişilerdir, işte bu yüzden hayatta bu kadar başarılı olmuşlardır. Fikirlerimizi oluşturmadan önce, her birimize öyle yada böyle bir becerinin bahşedildiğini unutmamalıyız. Bu demektir ki, gizli bir gözlem, keskin bir bakış ve becerilere dikkat gerektirir. Ve kim bunu sizden daha iyi yapabilir ki? Kendi kendinizin en iyi hakimi ve aynı zamanda eleştirmeni sizsiniz. Kendiniz hakkında daha fazla şey bildikçe performansınız o kadar artacaktır.

Başarılı öğrencilerin merak dolu bir akılları vardır. Gizli potansiyeli tanımlamak için bu merakınızı değerlendirin. Bu, sizin becerilerinizden emin olmayı sağlayacaktır. Ne yapmak istediğinizden emin olduğunuzda işinizle daha ilgili olacaksınızdır. İstekli bir öğrenci olacaksınız ve sınıfın arka taraflarında oturup esneyen öğrencilerden olmayacaksınız.

Gizli potansiyelinizi keşfederek , konunuza daha ilgili olacaksınız. Ve konu üzerinde yüksek bir motivasyon başarılı olmak için çok önemlidir.

Yazan: Admin Kategori(ler): Başarının Sırrı · Tarih: 1052 GÜN 6 SAAT 54 DAKİKA önce yazılmıştır.

Toplam Makale Sayısı: 531 Yorum Etkisi: 0 ( 100% ) | Makale Puanı: 13

 

Benzer makale yazıları!

Yazıya yorumunu ekleyebilirsin! (1)

Yorumu Gönder

© Company Name 2015. All rights reserved.