Anasayfa'ya geri dön! » Eğitim » Depresyonda mıyım?
0 YAZI PUANI
PUANLA

Depresyonda mıyım?

Mutsuzluk ve isteksiz bir ara ise depresyonda olabilirsiniz. Kişinin intihara fazla kaptırması kendini değersiz hissetmesi ve bütün bunların en azından on beş gün boyunca var ise buna depresyon denilebilir.Depresyon özellikle çalışanlar için olabilir. Depresyondaki kişiler anlaşılamamış gibi hissediyor ve anlaşılma ve anlaşılmama arasında kalıyor kişi. İnsanlar anlaşılmayı isterler depresyon salgındır ve bu kadar bir rahatsızlığın temelinde anlaşılmamakta var. Çift olarak anlaşamamak gibi durumlar vardır.

Bazı kişilerde değersizlik ve suçluluk duyguları ön planda olurken, umutsuzluk duyguları ön planda olabilir. Bu durumda kişi konsantreden şikayetçi olurken altta depresyon olduğunu fark etmeyebilir. Bazı kişilerde uykusuzluk meyadana gelebiliyor. Depresyondaki kişide aşırı kilo alma veya kilo verme gibi durumlar ortaya çıkabiliyor.

Sosyal medya kullanılmay başladığındanberi kim kiminle ne yaptı gibi durumlar olmaktadır. En önemli kavram kişinin düşünce içerikleridir. Hali ile duygulara yansıyor ve davranışlarda bu şekilde gelişiyor. Böyle bir durum gir gide manik depresif bir kişilikte olmanıza sebep oluyor. Olumsuz düşünceler yaşayan kişiler de depresyona giriyor. Ağlama, içe kapanma gibi durumlarda kendini göstermeye başlıyor.

Depresyonda olduğumuzu fark etmemiz önemli eğer girdiğimizi bilemezsek ya da hayatımızın bir parçası gibi görürsek depresyonda olduğumuzu hayatın bir parçası olarak görebiliriz.

İki haftayı geçen üzüntü ve zevk alamama var ise depresyonda olabilirsiniz. Ortada bir nedeni ise maddi kayıp, sevdiğimizin kaybı gibi durumlarda depresyon görmemiz mümkündür. Septomlarda azalma olmuyor hatta yükselme oluyorsa bir doktora başvurabilirsiniz.

Depresyonda görülen en yaygın belirtilenlerden biri enerji düşüklüğü ilgi kaybı yaşanıyor, ilgi duymamaya başlanıyor veya önceden aldıkları zevki alamadıkları gibi değersizlik ve özgüven eksikliği olabiliyor. Bazılarında ise karar vermekte güçlük yaşıyor.Çoğu kişide ise uyku problemleri olmaktadır. Bu kişilerde uykusuz şikayeti ile doktora gidiyor ama aslında depresyon yaşıyor.

Yazan: sanalulke Kategori(ler): Eğitim · Tarih: 394 GÜN 3 SAAT 7 DAKİKA önce yazılmıştır.

Toplam Makale Sayısı: 5 Yorum Etkisi: 0 ( 100% ) | Makale Puanı: 0

 

Yazıya yorumunu ekleyebilirsin! (0)

Yorumu Gönder

© Company Name 2015. All rights reserved.