Anasayfa'ya geri dön! » Başarının Sırrı » Tutkulu Bir Yol Seçmek
0 YAZI PUANI
PUANLA

Tutkulu Bir Yol Seçmek


Büyüdüğünde ne olmak istiyorsun, Abhishek?

Tutkulu Bir Yol Seçmek - Pozitif, Enerjili, Motive OlmakBu çocukluğundan birçok kez Abhishek’in karşılaştığı bir soru. Abhishek şimdi X sınıfında ve bir pilot olmak istyor. Fakat cevabının ne olması gerektiğini biliyor. Ailesinin onayladığı bir meslek olmalı. Deneyim ile birlikte, ondan ne beklediğin biliyor. Böylece, şu klasik sözleri tekrarlıyor.: “Amca, bir doktor olmak istiyorum.” Bu cevap ailesini mutlu eder, çünkü oğulları doğru yolu izleyecektir. Fakat acaba gerçektende böyle mi?

Kendinizi kandıramazsınız. Hayatta sahip olduğunuz tutkunuzdan emin olmalısınız ve diğerlerininde bunu bilmesini sağlamalısınız. Bir tutku, ilerlemeniz için size gereken nedeni verir. Daha fazla çalışmanız için sizi motive eder.

Tutku, hayatınızdaki temel güç olarak hareket eder. Sizi bir mıknatıs gibi çeker. Bunun üzerine ne kadar düşünürseniz, o kadar fazla büyüleneceksiniz. Sizin gerçekten istediğiniz bu başarma arzusu, hayatınızda pozitif değişimler yapmak için sizi motive eder.

Hayatta bir tutkunuzun olması, sizi kullanılmayan bir enerji ve coşku kaynağı ile doldurur. Tutkulu olmanın pratik yönüne bakarsanız, hayattaki nihai hedefinizin yararlı bir kariyer elde etmek olduğunu görürsünüz. İyi bir kariyer için çalışıyorsunuzdur. Bu yüzden bu nedenin yanında, eğer çalışmak için ilginç bir nedeniniz varsa , gösterdiğiniz çabada daha kararlı olursunuz. Bu kendi kekinizi yapıp yiyebilmek gibi birşey.

Pratik olun

* Pozitif bir mantığa yürütün

* Bugünden tutkunuzu yeniden tasarlayın

* Hoşlanacağınız birşey için hedef koyun

* Yaklaşımlarınızda pratik olun.

Yazan: Admin Kategori(ler): Başarının Sırrı · Tarih: 1053 GÜN 4 SAAT 26 DAKİKA önce yazılmıştır.

Toplam Makale Sayısı: 531 Yorum Etkisi: 0 ( 100% ) | Makale Puanı: 13

 

Benzer makale yazıları!

Yazıya yorumunu ekleyebilirsin! (1)

Yorumu Gönder

© Company Name 2015. All rights reserved.